Vítáme Vás na internetových stránkách ZŠ a MŠ Huzová, okres Olomouc, příspěvkové organizace

Naše škola

Čerti s Mikulášem se asi letos budou divit, když kromě malých hříšníků potkají ve škole i exotické ptáčky. Projektový den proběhne pro MŠ i ZŠ dne 6. 12., hrazen bude ze Šablon III ZDE

Vánoční focení
9. 12. 2021 v 11.00 hod.
Ukázka ZDE.

22. 11. 2021

Tímto bych ráda ubezpečila všechny rodiče o tom, že paní učitelka, která je pozitivní, rozhodně do práce NEDOCHÁZÍ. Má nařízenou 14-denní izolaci. Paní asistentka ze třídy je v karanténě a zpět do zaměstnání nastoupí až po negativním PCR testu. Striktně dodržujeme nařízení krajské hygienické stanice, která jediná může rozhodnout o karanténě a izolaci. Byla bych ráda, kdyby se přestaly šířit tyto nesmyslné informace, a to obzvláště v době, kdy bojujeme s nedostatkem zaměstnanců a snažíme se udržet běžný chod školy.

D. Bojanovská Havelková

20. 11. 2021

❗️ Vážení rodiče,
u zaměstnankyně naší školy máme potvrzený pozitivní výsledek na Covid-19. Na základě rozhodnutí pracovníka Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje se sídlem v Olomouci vám oznamuji, že není nutné uzavření školy či karanténa. Pokud by se situace změnila, budu vás neprodleně informovat. Tímto Vás ale také žádám, ať bedlivě sledujete zdravotní stav vašeho dítěte i svůj a v případě zdravotních obtíží kontaktujete lékaře.

Snížená úplata na prosinec ZDE
MŠ – 220 Kč
ŠD – 45 Kč

Screeningové testování v ZŠ proběhne 22. a 29. 11. Více informací ZDE.


Před rokem jsme udělali radost spoustě babičkám a dědečkům. Letos do toho jdeme znovu! Děti vytvoří vánoční POHLEDNICE, které potom hromadně odešleme do vybraného domova důchodců. Navíc jsme se rozhodli podpořit i projekt DARUJ DÁREK. Pokud se chcete zapojit, budeme moc rádi – pohlednice můžete vhazovat do schránky školy a krabičky předat kterékoliv paní učitelce. Pohlednice odešleme a dárečky předáme na pobočce Sociální asistence v Rýmařově, dne 6. 12. 2021. Udělejme společně hezké Vánoce i druhým. Více ZDE.

Nově je zrušena povinnost dokládat OTN pro žáky do 12 let na plaveckém výcviku. Místo avizovaných termínů před plaváním ale bude antigenní testování ve dnech 8. a 15. 11. 2021. Více ZDE.

Vážení rodiče, srdečně Vás a Vaše blízké zveme k účasti na webinářích, které pořádá organizace MAS Šternbersko.
Webináře jsou zdarma – 16.11.2021 ZDE, 23.11.2021 ZDE

Upozorňujeme, že karanténa dětí, žáků a pedagogů, které kontaktovala KHS, končí až 3. 11. 2021 (včetně), a to i v případě negativního PCR testu. 14-denní karanténa je stanovena z důvodu rozpoznání možných příznaků onemocnění Covid-19 v průběhu těchto dvou týdnů. Více ZDE

Škola (základní i mateřská) je uzavřena do 3. 11. 2021 (včetně) z důvodu nařízení karantény dětí, žáků a některých pedagogických pracovníků. Bližší informace obdržíte e-mailem nebo SMS.

Vaše kontaktní údaje byly předány KHS, ta Vás bude kontaktovat a sdělí Vám informace ke karanténě.

Po dobu uzavření školy můžete čerpat OČR, nutno vyplnit žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školy. Tento formulář vyplníte, škola jej potvrdí a Vy ho následně odevzdáte svému zaměstnavateli – viz. ZDE

Strava je automaticky odhlášená.


INFORMACE OČR
Tiskopis je možné si vyzvednout před školou (připevněn ke schránce) nebo vyplnit online ZDE. Pozor, tiskopis má 2 varianty (běžná varianta + varianta pro případ, že byste se na OČR střídali). Škola Vám tiskopis potvrdí v den návratu dětí a žáků do školy, doufejme tedy  4. 11. 2021. Potvrzovat formulář dříve může být zbytečné, pokud by došlo k prodloužení uzavření školy. Váš zaměstnavatel nemůže formulář na ČSSZ odevzdat dříve, než v den Vašeho nástupu do práce. Dne 4. 11. 2021 Vám formulář vyplněný online ve škole rádi vytiskneme.
V případě dotazů volejte ČSSZ na tel. 800 050 248.

ZŠ – 19. 10., 2., 9., 23. 11. – Antigenní testování z důvodu plaveckého výcviku.

Hurá, čeká nás další společné dobrodružstvíVážení rodiče, milí žáčci!
Srdečně Vás zveme na slavnostní zahájení nového školního roku 2021/2022, které se uskuteční ve středu 1. září 2021 v 8 hodin. Dětem v tento den stačí přezůvky a svačinka. Pro rodiče prvňáčků se uskuteční informační schůzka s třídní učitelkou. Potřebné pomůcky ZDE.

Dne 1. 9. 2021 prosíme všechny žáky (i prvňáčky), aby se do školy dostavili nejpozději v 7:40 hod., musíme se otestovat. Protiepidemická opatření ZDE.

INFORMACE K PLAVECKÉMU VÝCVIKU
Plavecký výcvik bude zahájen ve středu 8. 9. 2021. Žáci pojedou 10x na bazén do Břidličné, a to v období září – listopad, vždy ve středu. Žáci s sebou budou mít: plavky, koupací čepici (možnost zapůjčení na bazéně za 5Kč), ručník, mýdlo a hřeben.
Sraz  je u autobusové zastávky v 6.55 hod.

Provoz MŠ pro školní rok 2021/2022 je 6:45 – 16:15.